• Tjelesni razvoj djece

Tjelesni razvoj uvelike utječe na razvoj ostalih područja razvoja kod djece.Osim ranojutarnjeg razgibavanja, sportski program provodimo dva puta tjedno u starijoj jasličkoj i vrtićkim skupinama u sportskoj dvorani vrtića.

Svakodnevno zadovoljavamo potrebu djeteta za boravkom na svježem zraku. FrFići izlaze u vlastito ograđeno dvorište, naš FrFiland, gdje se igraju u pješčaniku, ljuljaju, spuštaju niz tobogane, igraju na vrtuljku, provlače kroz tunel, sade ljekovito bilje i povrće, voze bicikle i traktorčiće…

• Sva su naša igrala postavljena prema važećim standardima o sigurnosti djece u igri te su ispod svakog igrala postavljene antitraumatske gumene ploče.

Dvorana je opremljena raznolikim rekvizitima i spravama koji su u skladu s različitošću tjelesnih i motoričkih predispozicija djece, npr.

• Stijenom za slobodno penjanje
    • Strunjačama različitih debljina i namjena
    • Tatami strunjačom za vježbe na parteru
    • Švedskim ljestvama
    • Švedskim klupama
    • Konopom za penjanje
    • Mornarskim ljestvama
    • Vrećom za boks
    • Loptama različitih namjena i veličina
    • Trampolinom
    • Mrežom za tenis/badminton i reketima
    • Poligonom

Veliki naglasak pridajemo zdravom, sportskom načinu života te u suradnji sa Sport SM – centrom specijaliziranim za sportsko-edukativne programe za djecu potičemo i usmjeravamo djecu u razne sportove od najranijih dana.

Svake godine organiziramo skijanje na Sljemenu, tenis i klizanje na Zagrebačkom velesajmu, plivanje u malom bazenu Doma sportova, rolanje i vožnju bicikla na poligonu susjedne nam Osnovne škole Bartol Kašić i ŠRC Jarun.

Poticanje darovitosti kod djeceRadionica za poticanje darovitosti