• Tjelesni razvoj djece

  Tjelesni razvoj uvelike utječe na razvoj ostalih područja razvoja kod djece.Osim ranojutarnjeg razgibavanja, sportski program provodimo dva puta tjedno u starijoj jasličkoj i vrtićkim skupinama u sportskoj dvorani vrtića.

  Svakodnevno zadovoljavamo potrebu djeteta za boravkom na svježem zraku. FrFići izlaze u vlastito ograđeno dvorište, naš FrFiland, gdje se igraju u pješčaniku, ljuljaju, spuštaju niz tobogane, igraju na vrtuljku, provlače kroz tunel, sade ljekovito bilje i povrće, voze bicikle i traktorčiće…

 • Sva su naša igrala postavljena prema važećim standardima o sigurnosti djece u igri te su ispod svakog igrala postavljene antitraumatske gumene ploče.

  Dvorana je opremljena raznolikim rekvizitima i spravama koji su u skladu s različitošću tjelesnih i motoričkih predispozicija djece, npr.

  • Stijenom za slobodno penjanje
  • Strunjačama različitih debljina i namjena
  • Tatami strunjačom za vježbe na parteru
  • Švedskim ljestvama
  • Švedskim klupama
  • Konopom za penjanje
  • Mornarskim ljestvama
  • Vrećom za boks
  • Loptama različitih namjena i veličina
  • Trampolinom
  • Mrežom za tenis/badminton i reketima
  • Poligonom

  Veliki naglasak pridajemo zdravom, sportskom načinu života te u suradnji sa Sport SM – centrom specijaliziranim za sportsko-edukativne programe za djecu potičemo i usmjeravamo djecu u razne sportove od najranijih dana.

  Svake godine organiziramo skijanje na Sljemenu, tenis i klizanje na Zagrebačkom velesajmu, plivanje u malom bazenu Doma sportova, rolanje i vožnju bicikla na poligonu susjedne nam Osnovne škole Bartol Kašić i ŠRC Jarun.

Poticanje darovitosti kod djeceRadionica za poticanje darovitosti